вівторок, 22 квітня 2025 р.

 

КРАЇНА ЗОЛОТИХ ПЛОДІВ.

Це країна – Гана. «Золоті плоди» – це плоди дерева какао, тому що своїм кольором вони нагадують благородний метал.
Плантації какао або шоколадного дерева розташовані в екваторіальних широтах нашої планети, між 20 градусами південної і північної широти. Це дуже вимоглива до умов вирощування культура. Потребують постійного тепла і підвищеної вологості повітря дерева какао (Theobroma cacao) не переносять прямих сонячних променів. З-за цього для них доводиться організовувати затінення, саджаючи на плантації інші більш високі дерева. В якості захисту від палючих сонячних променів для какао найчастіше виступають бананові, кокосові або каучукові пальми, а також манго і авокадо. При сприятливих умовах дерево какао здатна цвісти і давати врожай протягом усього року. Але основний збір плодів відбувається два рази в рік.
Дерево какао схильне до вірусного захворювання під назвою «паросток, що напух». Найвдаліший спосіб припинити її розповсюдження – негайно знищити дерева, що є зараженими, та навколишні. З цієї причини було вирубано десятки мільйонів дерев.
Какао-боби стали найбільш прибутковим товаром у світі в 2024 році, обігнавши біткоїн та фондовий ринок США.
Ціни в 2024 році на основний інгредієнт для шоколаду – какао-боби – злетіли у п'ять разів. У квітні 2023-го року тонна цієї сировини на біржі коштувала менше ніж 2 тисячі доларів, а до квітня 2024-го року її вартість перевищила 10 тисяч доларів, встановивши історичний рекорд.
Хоча батьківщиною дерев какао є Центральна Америка, сьогодні понад 65% світового виробництва какао-бобів забезпечують країни африканського континенту: Кот-д'Івуар, Гана, Нігерія та Камерун. Близько 20% світового врожаю какао-бобів припадає на Індонезію, а решту ділять між собою країни Америки та Південно-Східної Азії.
Минулий сільськогосподарський рік (2023-2024) завершився із найбільшим за останні 60 років дефіцитом пропозиції какао-бобів (300-400 тисяч тон).
Вартість какао-бобів зросла через екстремальні погодні умови, хвороби та економічні проблеми у Західній Африці − найбільшого експортера какао-бобів у світі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

  ДЕНЬ ЗЕМЛІ 22 квітня - Міжнародний день Матері-Землі, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН в 2009 р. Офіційно це свято відзначають з 20...