Сьогодні світ відзначає День біосферних заповідників — унікальних територій з найбільшою концентрацією дикої природи

Найстаріший степовий заповідний комплекс в Україні й світі, де збереглася найбільша ділянка незайманого, дикого степу. Входить до сотні найвідоміших заповідників та парків світу. Окупований з перших днів російського повномасштабного вторгнення в Україну.
Територія заповідника складається із різних ландшафтів – лісостепу, піщаних пустель та солончаків. Особливу роль він відіграє у збереженні рідкісних видів птахів, зокрема це одна з найважливіших орнітологічних територій для мігруючих птахів у Європі. З початку російського повномасштабного вторгнення в Україну заповідник окупований. У червні 2023 опинився в зоні затоплення через підрив росіянами дамби Каховської ГЕС.
Дім найбільшого у світі суцільного масиву букового пралісу та один з найбільших у Європі осередків зростання нарциса вузьколистого. Його територія включає 6 заповідних масивів у 4 районах Закарпатської області. Це один з найстаріших об’єктів природно-заповідного фонду України.

В акваторії заповідника зареєстровано 106 видів риб, з яких 24 види занесені до Червоної книги України, зокрема стерлядь, лосось дунайський, лосось чорноморський, осетер атлантичний, умбра, йорж смугастий, білуга та інші.

Єдина на сьогодні природоохоронна територія у світі, розташована в радіаційно забрудненому районі. Відсутність людини та будь-якої господарської діяльності за 30 років сприяла відновленню популяцій рідкісних тварин, утворенню нових лісів, а нині тут трапляється велика кількість червонокнижних видів флори та фауни.
Сподіваємось, цей допис стане для вас нагадуванням про неймовірну цінність цих територій та надихне ще більше пишатися нашою природною спадщиною 



Немає коментарів:
Дописати коментар